urazy kości

W ciągu całego życia jesteśmy wystawieni na niebezpieczeństwo zapadnięcia na choroby różnorakiego rodzaju. Choroby kości także nie są osobliwością. Szkielet to nie tylko swoiste rusztowanie organizmu ludzkiego.
Składające się nań części kostne magazynują składniki mineralne, i pomimo, że cyklicznie podlegają odnowie to bywają atakowane przez chorobę. A ta może przejawiać genezę różnorodnego typu. Do najczęściej występujących zaliczają się przyczyny: genetyczne, wynikające z niedoborów witamin i minerałów, wywołane zmianami hormonalnymi oraz związane z przemianą materii, a także nowotworowe. Wraz z upływem lat zwiększa się prócz tego ryzyko wystąpieniem osteoporozy.
zdrowy ukł‚ad kostny
Stan ten może wywoływać zwiększoną kruchość kości. Wczesne fazy rozwoju choroby często są ignorowane, a odczuwany charakterystyczny dla osteoporozy ból – zlekceważony. Szkoda, bo najbardziej satysfakcjonujące rezultaty daje wcześnie rozpoczęte leczenie. Kluczowe jest jednak szczególnie prowadzenie działań zapobiegawczych. Wówczas nawet w okresie starości będziemy mieli możliwość zachować sprawność fizyczną. Do poszczególnych elementów procedury zapobiegawczej zaliczamy: regularnie podejmowane ćwiczenia fizyczne oraz odpowiednią, bogatą w składniki mineralne oraz witaminy dietę. Dobrym posunięciem będzie też kontrola wagi, jako że nadwaga ma wyniszczający wpływ na kościec.

Dodaj komentarz