{Leczenie nietrzymania moczu|NTM jako jeden z objawów klimakterium|Serwis poswięcony problematyce nietrzymania moczu|Zobacz nasz serwis poświecony problemowiNTM|wpływ nietrzymania moczu na poczucie wartości kobiet|Rodzaje Co to jest NTM?

Nietrzymanie moczu to nazwa choroby, z którą musi żyć spora ilość społeczeństwa w Polsce. Może ono występować u kobiet, jak i mężczyzn. Większy procent przypadków przedstawiają jednak panie. Zagrożenie chorobą zwiększa się jednocześnie w miarę upływu lat oraz wraz z ilością porodów.
Przydatne informacje na temat sondy dopochwowej do elektrostymulatorów mięśni dna macicy Najpowszechniej występującą formą NTM jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Cechuje je mimowolny wyciek strużki moczu w momencie podejmowania wysiłku. Jest to związane z różnego rodzaju sytuacjami – od uprawiania sportu, aż po naturalne czynności, jak kichanie czy kaszel.
Rodzaje wkładek higienicznych stosowane przy nietrzymaniu moczu
Wyjątkowo nastręczający trudności jest też fakt, że z upływem czasu schorzenie nasila się. Co istotne, oddania moczu nie poprzedzają żadnego rodzaju znaki alarmujące. Najczęstszą przyczynę NTM można przedstawić jako zwiotczenie mięśni dna miednicy. Winę za ten fakt ponoszą takie czynniki sprawcze jak liczne lub trudne ciąże oraz porody, ale także zmiany hormonalne. Ważnym elementem zapobiegawczym jest regularne ćwiczenie Kegla – w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy. Analizy nie prezentują się w sposób napawający optymizmem. W Polsce na NTM chorują niemal 4 miliony osób, z czego większość stanowią panie. Zebranie konkretnych informacji jest jednak trudne.
Operacja z użyciem taśm to też sposób leczenia ntm
Dolegliwość często też bywa nie poddana diagnozowaniu, ponieważ ciągle jeszcze stanowi wywołujący zażenowanie dla pań kłopot. Takie emocje uniemożliwiają podjęcie kuracji. Natomiast tutaj kluczowe znaczenie ma czas, jaki upływa od spostrzeżenia przejawów NTM, do chwili rozpoczęcia procedury leczniczej.

Dodaj komentarz